top of page
Gaming League (1).png

Enerji Sakızı Nedir ?  Kafeinli Sakız Nedir ?

•Wikipedia'da enerji sakızı şu şekilde tanımlanır:

•“Enerji sakızı, insanlar üzerinde uyarıcı etkisi olabilen bir sakız türüdür. Enerji sakızı, belirli bir miktarda kafein ve fiziksel ve zihinsel performans üzerinde olumlu etkisi olan bir dizi başka bileşen içerir.

•Aslen Amerika kökenlidir. Başlangıçta, askeriye için geliştirildi. Çiğnemenin bilişsel faydaları uzun zamandır biliniyordu, ancak kafeinle olan bağlantı 1998'e kadar hiç kurulmamıştı.

•1998 yılında, Walter Reed Ordu Araştırma Enstitüsü'nde araştırma fizyoloğu olan Gary Kamimori, incelenen ordunun çoğunluğunun "savaş için etkisiz" olduğunu ilan ettiği bir çalışma üzerinde çalışıyordu. Bu, 48 saat uykusuz kaldıktan sonra vücudun farkında olmadan kapanmaya başlamasıyla ilgiliydi. Birkaç çalışma sayesinde, kafeinin askerlerin daha uyanık olmasına, daha iyi performans göstermesine ve 68 saat uyanık kalmasına yardımcı olduğunu buldu! Tek sorun, kafeinin etkisini göstermesinin çok uzun sürmesiydi.

•1999'da ABD ordusu 1 milyon dolar yatırım yaptı ve Ron Ream adlı en ünlü sakız bilim adamını getirdi. Ron Ream, "Wrigley's" adlı en büyük ve tanınmış sakız şirketi için çalıştı. Ron, kafeinli sakız fikrini ortaya attı. Yüksek dozda kafeinle dolu bir sakız geliştirmeye başladılar. Etkisi akıllara durgunluk veriyordu! Kafein vücuda hızla emildi ve askerler açık bir fark hissettiler. Bu, enerji sakızının başlangıcıydı!

•Enerji sakızı fonksiyonel sakızdır. Enerji sakızının temeli kafeindir. Enerji sakızındaki kafein, çiğnendikçe ağız mukozası, dil altı ve diş etleri yoluyla doğrudan kana emilir ve bu diğer enerji veren ürünlere göre çok daha hızlı bir etki sağlar .

•Diğer kafeinli ve enerji veren ürünler örneğin; kahve, enerji içecekleri, yeşil çay ve enerji barlarındaki kafein gastrointestinal kanaldan (sindirim sisteminden) emilir, bu da kafeinden beklenen etkinin çok daha geç etkki etmesine sebep olur muhtemelen 45 dakika gibi bir süre . Bir enerji sakızı ile ise etki 5 dakikada hissedilebilir.

 

Türkiye'nin enerji sakızı FRÊG kafeinli sakız !

 

Frêg Kafeinli Sakız  İçeriği

50 mg
 Kafein  
Ginseng
Guarana
B3
B6
B5
Ginkgo B.
Kafein Sakızının Faydaları / Özellikleri
Frêg Kafeinli Sakızın Faydaları

Kafein sakızı 5 kat daha hızlı etki gösterir

5X 

Enerji içeceklerinden 3 kat daha fazla kafeine sahiptir

3X

Aspartam ve Asesülfam K BULUNMAZ  / SIFIR ŞEKER

Sporcu ve Vegan Dostudur

%100
  • Enerji içecekleri gibi asitli değildir.

  • Odaklanmayı artırır. E-Sporcular için maksimum focus sağlar.

  • Araç kullananların uykusunu kaçırır ve daha fazla yola odaklanmalarını sağlar.

  • Yüksek kafein ile kafein sakızı uykunuzu kaçırmak için en ideal ve en pratik üründür.
     

  • Frêg bence bir sakızdan daha fazlası ve bir kahveden daha pratik.

Bu ürün ile ilgili tarafsız görüşümüz bu şekilde sadece ürünün nane aroması azaldıktan sonra çok az kafeinin o doğal acılığını hissettik oda zaten daha fazla ayılmamızı sağladı. Bu tür enerji sakızlarının tamamı kafeinli olduğu için doğal kafeinin tadının öyle olacağını zaten biliyorduk sorun etmedik.

bottom of page